Egzaminy zdalne

Szanowni Państwo!

Jak zapewne wiecie w poniedziałek rozpoczynają się rejestracje na egzaminy. Co do zasady, forma egzaminu pozostaje taka jak przewidziana w sylabusach i ogłoszona Wam na początku zajęć. Innymi słowy, egzaminy pisemne pozostają pisemnymi, a ustne ustnymi.

Egzaminy pisemne odbędą się na platformie Kampus-Egzaminy, egzaminy ustne będą organizowane poprzez Google Meet. Ponieważ część z Państwa informuje, że może mieć problem z łączem pozwalającym na przesyłanie dźwięku i obrazu, po konsultacji z Samorządem WPIA zdecydowałem, że w przypadku egzaminów ustnych zaproponujemy także zastępcze egzaminy pisemne. Te co do zasady będą miały charakter testowy lub mieszany: test+pytania otwarte. Szczegółowe zasady zostaną dookreślone przez poszczególnych koordynatorów w ramach przedmiotów/katedr i ogłoszone na stronie WPIA UW. Zakładam jednak, że formuła będzie następująca: pytania losowane z większej puli indywidualnie dla każdego zdającego, bez możliwości powrotu do już udzielonych odpowiedzi z limitowanym czasem odpowiedzi na pytania i limitowanym czasie rozwiązania całego testu w razie ewentualnego zerwania połączenia i ponownego łączenia.

Jeżeli chodzi o wybór formy egzaminu, to w praktyce będzie to wyglądało w ten sposób, że przy rejestracji większość grup będzie ustna, a dodatkowo 1 albo 2 grupy egzaminacyjne będą wskazane jako grupy pisemne. Ponieważ forma pisemna jest zastępcza, a możliwości techniczne nie pozwalają na więcej, to co do zasady grupy takie nie będą liczyć więcej niż 80-100 osób (wyjątkowo większe grupy będą w przypadku egzaminów na kierunku prawo z przedmiotów: prawo międzynarodowe publiczne oraz prawo karne).

Przypominam, że zgodnie z zarządzeniem JM Rektora, egzaminator ma obowiązek nagrywania egzaminu ustnego. Egzamin musi się też odbywać zarówno z obrazem jak i z dźwiękiem. Zaproszenia na egzamin wysyłają do Was egzaminatorzy na Wasze skrzynki uniwersyteckie. Jeżeli chodzi o urządzenie z którego będziecie korzystać, to z mojego punktu widzenia jest to obojętne. Innymi słowy, nie widzę problemu w tym, że ktoś będzie zdawał egzamin wykorzystując do tego telefon komórkowy (byle tylko była transmisja AV). Dla ułatwienia i wyjaśnienia ewentualnych wątpliwości przygotowaliśmy dokument, który w 10 punktach opisuje zasady przeprowadzenia egzaminu poprzez Google Meet.

Z uprzejmymi pozdrowieniami
Sławomir Żółtek

dr hab. Sławomir Żółtek, prof. ucz.
Prodziekan ds. studenckich
Krakowskie Przedmieście 26/28