Konkurs na najlepsze wypracowanie maturalne z WOSu

Drodzy Maturzyści, drodzy Uczniowie!

Wydział Prawa i Administracji UW wraz z Centrum Analiz Legislacyjnych i Gospodarczych ogłasza konkurs na najlepsze wypracowanie maturalne z WOSu.

Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych. Jeśli interesujesz się wiedzą o społeczeństwie, weź udział i wygraj słuchawki Apple AirPods oraz gadżety WPiA UW!

Jak wziąć udział w konkursie?

Krok 1.
Należy zapoznać się z regulaminem.

Krok 2.
Należy wybrać jeden z dwóch tematów:

1. Zjednoczeni w różnorodności - w jakim zakresie państwa członkowskie UE powinny zachować odrębności, a na ile i w jakich obszarach dalej rozwinąć integrację?

2. Doszło do naruszenia praw człowieka przez jedną z instytucji publicznych w Polsce. Ofiarą naruszenia jest Pani Anna X., obywatelka RP. Opisz, jakie środki ochrony prawnej w ramach krajowego systemu ochrony praw człowieka przysługują Pani Annie X. Czy może ona poszukiwać ochrony swoich praw także na poziomie międzynarodowym, np. przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka?

Krok 3.
Gotową pracę należy wysłać na adres email: prawostart@wpia.uw.edu.pl, pamiętając o załącznikach.

Czekamy na Wasze prace do 14 marca! Wyniki zostaną ogłoszone 30 marca po ostatnim wykładzie w ramach praWOStart, cyklu warszatów prowadzonych przez wykładowców WPiA UW. Zajęcia praWOStart- przygotowanie do matury z WOSu odbędą się on-line w terminie 22-30.03.2021 r. Rejestracja oraz pełny harmonogram zajęć dostępny jest na stronie. Zachęcamy do rejestracji już teraz!

Partner Konkursu