Stypendia dla doktorantek i doktorantów

Miasto stołeczne Warszawa uruchamia nabór do trzeciej edycji programu stypendialnego m. st. Warszawy dla doktorantek i doktorantów uczelni warszawskich. Stypendia przyznawane są młodym naukowcom, którzy zaproponują realizację projektu badawczego w jednym z obszarów wskazanych przez Urząd m. st. Warszawy. Lista obszarów badawczych znajduje się na stronie.

Oprócz wsparcia finansowego stypendysta może liczyć na opiekę pracownika merytorycznego Urzędu, polegającą m.in. na ułatwieniu dostępu do danych i opracowań, którymi dysponuje urząd, lub pomoc w załatwieniu formalności potrzebnych do przeprowadzenia badania. Wyniki pomyślnie zrealizowanych stypendialnych projektów badawczych znajdą zastosowanie w kształtowaniu polityk miejskich.

Termin zgłaszania wniosków stypendialnych upływa 24 czerwca 2121 r. Łączna maksymalna kwota stypendium to 30.000 zł. Okres przyznawania stypendium jest zależny od długości trwania projektu badawczego - maksymalnie do 12 miesięcy.

Spotkania konsultacyjne dla osób zainteresowanych stypendiami m. st. Warszawy dla doktorantów odbędą się w dniach od 17 do 23 maja br. Zgłoszenia należy przesłać na adres mailowy: naukowa@um.warszawa.pl

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie

#Stypendium