Wykład gościnny pt. "Basic concept of the (Swiss) code unique and its implementation in practice"

Centrum Prawa Szwajcarskiego wraz z Katedrą Europejskiej Tradycji Prawnej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na wykład gościnny pt. "Basic concept of the (Swiss) code unique and its implementation in practice", który odbędzie się w dniu 21 listopada 2023 r. (wtorek) o godz. 11:00 w sali 209 Collegium Iuridicum I

Wykład wygłosi Prof. tit. Dr. Urs Fasel, z Uniwersytetu we Fryburgu. Wystąpienie, w języku angielskim, dotyczyć będzie historycznej koncepcji kodyfikacji prywatnoprawnej w Konfederacji Szwajcarskiej oraz jej praktycznego zastosowania i przemian w szwajcarskim prawie prywatnym w XX i XXI wieku. Prof. Fasel zajmuje się naukowo historią kodyfikacji prawa prywatnego w Szwajcarii, prowadzi wykład oraz ćwiczenia z historii prawa. Od 1998 roku jest wspólnikiem w kancelarii Schwegler Fasel Partner, a od 1999 także samodzielnym notariuszem. Jako praktyk specjalizuje się w prawie spadkowym i prawie nieruchomości.