Artykuł dr hab. M. Słok-Wódkowskiej i dr J. Mazur w czasopiśmie Journal of International Economic Law

W  czasopiśmie naukowym Journal of International Economic Law (IF=2.154) ukazał się artykuł autorstwa dr hab. Magdaleny Słok-Wódkowskiej i dr Joanny Mazur. Publikacja pt. Secrecy by Default: How Regional Trade Agreements Reshape Protection of Source Code dostępna jest w trybie open access na stronie wydawnictwa Oxford Academic: https://academic.oup.com/jiel/advance-article/doi/10.1093/jiel/jgac005/6534278

W artykule autorki podają w wątpliwość nowe podejście do ochrony kodu źródłowego w międzynarodowym prawie gospodarczym, oparte na zakazie dostępu do kodu źródłowego lub jego przekazywania jako warunku importu, dystrybucji, sprzedaży lub użytkowania oprogramowania.

Artykuł powstał w ramach grantu OPUS 18 Narodowego Centrum Nauki. Projekt Prawo międzynarodowe gospodarcze w czasie transformacji cyfrowej: trendy, modele regulacyjne oraz szczegółowe rozwiązania w zakresie e-handlu i danych realizowany jest od 2020 r. na Wydziale Prawa i Administracji UW.