Dr Anne-Marie Weber, mgr Wojciech Engelking oraz mgr Rafał Smoleń laureatami konkursów NCN

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło listy rankingowe konkursów OPUS 23 oraz PRELUDIUM 21. Po dokonaniu przez ekspertów dwuetapowej oceny, do finansowania zakwalifikowano trzy projekty z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Dr Anne-Marie Weber z Katedry Prawa Handlowego WPiA UW oraz mgr Wojciech Engelking z Katedry Socjologii Prawa WPiA UW zostali laureatami OPUS 23, otrzymując finansowanie w wysokości odpowiednio 356 636 zł i 957 239 zł. Dr Anne-Marie Weber zbada problem zrównoważonej reorientacji działalności gospodarczej i roli ładu korporacyjnego dla polityki klimatycznej Unii Europejskiej, natomiast mgr Wojciech Engelking przeanalizuje narracje normatywne w europejskim myśleniu po I wojnie światowej.

Mgr Rafał Smoleń, doktorant w Katedrze Prawa Konstytucyjnego, otrzymał finansowanie w ramach PRELUDIUM 21 na realizację projektu pt. "Tryb i granice zmiany Konstytucji RP z 1997 roku" (152 003 zł).