Dr Robert Rybski laureatem prestiżowego brytyjskiego stypendium Mansion House Scholarship Scheme

Dr Robert Rybski, adiunkt w Katedrze Prawa Konstytucyjnego WPiA UW, został laureatem prestiżowego brytyjskiego stypendium Mansion House Scholarship Scheme, ktore City of London przyznaje młodym profesjonalistom z sektora finansowego.

16 października 2023 r., podczas oficjalnej uroczystości,  Lord Mayor of the City of London Nicholas Lyons wręczył laureatowi potwierdzenie otrzymanego stypendium. W ponad dwudziestoletniej historii tego funduszu stypendialnego, dr Robert Rybski jest dopiero trzecim stypendystą z Polski. Dzięki stypendium dr Rybski miał możliwości ukończyć kurs "Sustainable Finance Executive Programme" na Uniwersytecie w Oksfordzie.

Dr Robert Rybski jest Pełnomocnika Rektora ds. Środowiska i Zrównoważonego Rozwoju oraz Kierownikiem studiów „Zrównoważone finanse – Podyplomowe Studium Prawno-Finansowe” na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył: International School in Nuclear Law w 2023 r. na University of Montpellier, stacjonarne studia doktoranckie w 2018 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, studia LL.M. w 2012 r. na Humboldt-Universitätzu Berlin i studia prawnicze w 2011 r. na Uniwersytecie Warszawskim. Związany w przeszłości ze społeczeństwem obywatelskim, pracował m.in. w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, Ludwig Boltzmann InstitutfürMenschenrechte, Fundacji ClientEarth Poland, Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Obecnie zatrudniony w administracji publicznej na stanowisku Eksperta w Departamencie Infrastruktury i Obrotu Gieldowego Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego. Od 2015 roku jest Delegowanym Ekspertem Narodowym Rzeczpospolitej Polskiej jako członek unijnego gremium normodawczego Commodity Derivatives Task Force (CDTF) funkcjonującego w ramach Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (European Securities and Markets Authority, ESMA), a także jednego światowego gremium normodawczego: IOSCO Committee 7 on Derivatives (International Organization of Securities Commissions).