Istota i zasady procesu karnego – 25 lat później - 13.12.2019

W dniu 13 grudnia 2019 roku w Sali Senatu Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się konferencja naukowa pt. „Istota i zasady procesu karnego – 25 lat później”. Konferencja towarzyszy publikacji księgi pamiątkowej pod takim samym tytułem, poświęconej pamięci zmarłego przed trzema laty Profesora Andrzeja Murzynowskiego.

W bieżącym roku przypada ponadto 25 rocznica publikacji ostatniego wydania dzieła Profesora pt. „Istota i zasady procesu karnego”, co stało się inspiracją dla tematu zarówno księgi, jak i konferencji.

W czasie konferencji zaplanowano wystąpienia naukowe prof. dr hab. Stanisława Waltosia (UJ), Prezesa Sądu Najwyższego Stanisława Zabłockiego, prof. dr hab. Hanny Paluszkiewicz (UZ), prof. dr hab. Cezarego Kuleszy (UwB), dr hab. prof. UMCS Ireneusza Nowikowskiego (UMCS), prof. dr hab. Jerzego Skorupki (UWr), dr hab. prof. UG Sławomira Steinborna (UG) oraz prof. dr hab. Pawła Wilińskiego (UAM). Podczas konferencji odbędzie się również krótki koncert kwartetu smyczkowego.

Wstęp na konferencję za zaproszeniem.

#konferencja