Katedra Prawa Pracy i Polityki Społecznej WPiA UW z afiliacją prestiżowej organizacji Labour Law Research Network

Katedra Prawa Pracy i Polityki Społecznej WPiA UW uzyskała właśnie afiliację instytucjonalną przy prestiżowej międzynarodowej organizacji — Labour Law Research Network, zrzeszającej 85 czołowych instytutów i ośrodków badawczych z całego świata zajmujących się prawem pracy. W Advisory Committee LLRN Katedrę reprezentować będzie dr hab. Michał Raczkowski.

Labour Law Research Network powstało w 2011 roku i należą do niej m.in. takie ośrodki jak: Center for Labor and Employment Law (New York University), Institute of Labour Law (Catholic University of Leuven), Labour Law & Social Security Law Institute (Peking University), Labour Law Department (Leiden University), Labour Rights Institute (University College London). W 2023 r. Wydział Prawa i Administracji UW był współorganizatorem cyklicznej konferencji Labour Law Research Network. Ponad 400 uczestników z 42 krajów gościło na UW podczas trzydniowej konferencji, a obrady w Auditorium Maximum i Collegium Iuridicum II były doskonałą okazją do wymiany wiedzy, prezentacji wyników badań oraz nawiązania kontaktów i utworzenia nowych grup badawczych.