Konkurs Prezesa UOKiK na najlepszą pracę magisterską

Trwa 15. edycja konkursu Prezesa UOKiK na najlepszą pracę magisterską w obszarze ochrony konkurencji oraz 13. edycja w obszarze ochrony konsumentów. Termin zgłoszenia pracy magisterskiej mija 30 listopada.

Do konkursu można zgłosić pracę magisterską napisaną w języku polskim i obronioną między 15 października 2022 r. a 15 października 2023 r. Prace poświęcone ochronie konkurencji powinny dotyczyć praktyk ograniczających konkurencję, kontroli koncentracji, pomocy publicznej lub przeciwdziałania nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi. Z kolei prace z obszaru ochrony konsumentów – praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów, nieuczciwych praktyk rynkowych lub niedozwolonych postanowień wzorców umów.

Autorzy trzech najlepszych prac w każdym obszarze tematycznym otrzymają kolejno: 7 tys. zł, 5 tys. zł i 3 tys. zł. Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie UOKiK.