Monografia pt.: "Aktualne wyzwania prawa wyborczego" przygotowana pod redakcją naukową prof. dr. hab. Marka Zubika oraz dr. hab. Jana Podkowika

Z przyjemnością informujemy, że nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego (WUW) ukazała się przygotowana pod redakcją naukową prof. dr. hab. Marka Zubika oraz dr. hab. Jana Podkowika monografia pt.: "Aktualne wyzwania prawa wyborczego".

Publikacja jest zbiorem prac studentów i doktorantów z ośrodków akademickich z całej Polski. Powstała ona jako owoc XVI Ogólnopolskiego Zjazdu Kół Naukowych Prawa Konstytucyjnego, który zorganizowany został w dniach 13-14 listopada 2020 roku przez Koło Naukowe Prawa Konstytucyjnego "Legislator" we współpracy z Katedrą Prawa Konstytucyjnego WPiA UW. Publikacja prezentuje krytyczne spojrzenie na różne instytucje prawa wyborczego i praktykę ich funkcjonowania zarówno w kontekście doświadczeń wyborczych lat 2018-2020 i towarzyszącym im zmian prawa, jak i w sytuacji związanej ze stanem pandemii i problemów wynikających z konieczności organizacji wolnych wyborów w warunkach nadzwyczajnych.

Publikacja jest dostępna na stronie: https://www.wuw.pl/product-pol-15510-Aktualne-wyzwania-prawa-wyborczego-PDF.html