Nowe kursy i szkolenia dla nauczycieli akademickich – wrzesień 2022

Biuro Spraw Pracowniczych UW zaprasza do zapoznania się z aktualną ofertą działań rozwojowych skierowanych do nauczycieli akademickich UW*.

Do 30 września został przedłużony nabór do I konkursu, w którym wyłonione zostaną uczestniczki programu dla młodych badaczek i dydaktyczek realizowanego w ramach IDUB (Działanie IV.5.2). Uczestniczki programu będą mogły m.in. skorzystać z pomocy mentora, wziąć udział w dedykowanych szkoleniach oraz otrzymać stypendium. Więcej informacji dostępnych jest pod linkiem.

Biuro Spraw Pracowniczych UW zaprasza też do udziału w szkoleniach i kursach przygotowanych dla Państwa we wrześniu.

Szczególnej uwadze polecane są:

- „Komunikacja i rozwiązywanie konfliktów w środowisku wielokulturowym” (online), którego celem jest rozwijanie kompetencji komunikacji oraz radzenia sobie z sytuacjami konfliktowymi w pracy dydaktycznej w środowisku różnorodnym kulturowo;

- „Głusi i słabosłyszący studenci na moich zajęciach – jak zapewnić im pełen udział?” (stacjonarne) podczas którego uczestnicy będą mogli nabyć kompetencje w zakresie zapewnienia dostępności prowadzonych zajęć dla osób głuchych i niesłyszących.

Pełny harmonogram, terminy i linki do rejestracji znajdują się na stronie BSP UW.

*W szkoleniach dla nauczycieli akademickich mogą uczestniczyć pracownicy zatrudnieni na UW na podstawie umowy o pracę/mianowania i ponadto spełniający kryteria:

• w działaniach realizowanych w ramach programu ZIP: nauczyciele akademiccy zatrudnieni w grupie pracowników dydaktycznych lub badawczo-dydaktycznych, mający zaplanowane w semestrze rozpoczynającym się po szkoleniu zajęcia ze studentami I. i II. stopnia oraz studiów jednolitych;
  • w działaniach organizowanych w ramach programu IDUB: pracownicy UW pod warunkiem, że tematyka oferowanych szkoleń jest przydatna z punktu widzenia właściwego wykonywania przez pracownika obowiązków wynikających z zajmowanego stanowiska, pełnionej w Uniwersytecie funkcji lub roli.