Oferta pracy dla doktorantki/doktoranta przy projekcie badawczym "Świątynia sprawiedliwości. Podwaliny systemowej interpretacji Digestów"

Oferty pracy w projekcie finansowanym przez NCN - Świątynia sprawiedliwości. Podwaliny systemowej interpretacji Digestów

Nazwa stanowiska: Doktorant-stypendysta (2 stanowiska)
Wymagania:

1. Kandydat powinien mieć ukończone studia magisterskie na kierunku prawo, ze specjalizacją w zakresie prawa rzymskiego (preferowane) lub europejskiej tradycji prawnej.
2. Powinien biegle posługiwać się językiem angielskim, a także znać na dobrym poziomie łacinę.
3. Kandydat powinien biegle posługiwać się przynajmniej jednym z następujących języków: niemiecki, włoski, hiszpański lub francuski.
4. Zaletą byłoby, gdyby kandydat już wcześniej opublikował przynajmniej jedną publikację z zakresu prawa rzymskiego (preferowane) lub europejskiej tradycji prawnej.
5. Znajomość odpowiedniej metodologii będzie dodatkowym atutem.

1. The candidate for the scholarship should have a master’s degree in law preferable with a specialization in Roman law (preferable) or European legal tradition.
2. He or she should be proficient in English and on a fair level with Latin.
3. The candidate should be fluent in at least one of the following languages: German, Italian, Spanish or French.
4. It would be an advantage if the candidate had already published at least once in the field of Roman law (preferable) or European legal tradition.
5. Knowledge of the relevant methodology will be an advantage.

Opis zadań:

1. Stypendysta będzie uczestniczył we wszystkich zadaniach badawczych w ramach projektu pod kierunkiem i nadzorem kierownika projektu.
2. Stypendysta otrzyma własną część materiału badawczego do analizy, stosownie do swojego doświadczenia i możliwości.
3. Do jego obowiązków należeć będzie wykonywanie kwerend bibliotecznych.
4. Prezentowanie postępów pracy, wewnętrzne spotkania grupowe i seminaria.
5. Oczekuje się, że stypendysta przygotuje pracę doktorską pod opieką kierownika projektu, związaną z tematem badań oraz co najmniej jedną publikację opartą na doświadczeniach zdobytych podczas realizacji badań w ramach projektu.

1. The scholarship holder will be included in all research tasks within the project under the guidance and supervision of the PI.
2. The holder will receive his or her own portion of the research material for analysis, according to his or her experience and possibilities.
3. It will be his or her duty to perform library queries.
4. Presenting the work progress, internal group meetings and seminars.
5. It will be expected from the scholarship holder to prepare a PhD thesis under the care of the PI, related to the research topic as well as at least one paper basing on the experience gained while conducting the project research.

Typ konkursu NCN: MAESTRO – HS
Termin składania ofert: 8 listopada 2021, 10:00
Forma składania ofert: email
Warunki zatrudnienia:

Dla zwycięskiego kandydata przewidziane jest stypendium doktoranckie w wysokości co najmniej ustalonej ustawowo (2371,7 zł brutto miesięcznie przed i 3653,7 zł brutto miesięcznie po uzyskaniu pozytywnego wyniku wskutek oceny śródokresowej) na okres 48 miesięcy.

For the successful candidate, there will be a doctoral scholarship of at least the statutory amount (PLN 2371.7 gross per month before and PLN 3653.7 gross per month after a successful mid-term evaluation) for 48 months.

Dodatkowe informacje:

Typ i edycja konkursu NCN: MAESTRO 12
Nazwa projektu: Świątynia sprawiedliwości. Podwaliny systemowej interpretacji Digestów
Nr rej. projektu: 2020/38/A/HS5/00378
Kierownik projektu: prof. dr hab. Jakob Stagl
Informacje o grancie: https://drive.google.com/drive/u/4/folders/1rfVSNUddxm2iIoUjW0EYDuiSSQnq5myN
Termin rozpoczęcia realizacji zadań: grudzień 2021 r.
Dodatkowe informacje: postępowanie rekrutacyjne jest dwuetapowe, po zapoznaniu się z przesłaną dokumentacją, kandydaci spełniający wymogi formalne zostaną do 12.11.2021 poproszeni na rozmowę rekrutacyjną (prowadzoną po angielsku). Rozmowy odbędą się zdalnie w trzecim tygodniu listopada. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone najpóźniej do 22.11.2021. Pytania jak i dokumenty należy wysłać w formie wiadomości e-mail z tytułem „NCN MAESTRO 12” na adres e-mail: a.warsinski@uw.edu.pl.

Zgłoszenie powinno zawierać:
1. Życiorys naukowy z wykazem publikacji
2. Krótki list motywacyjny z propozycją tematu badań (do 14 000 znaków + bibliografia)
3. Skan dyplomu magistra oraz kopie wszelkich stosownych publikacji
4. podpisana klauzula dot. przetwarzania danych osobowych: https://bsp.adm.uw.edu.pl/wp-content/uploads/sites/18/2020/07/Klauzula-informacyjna-przy-rekrutacji-do-pracy_11_2019-1.docx

NCN call: MAESTRO 12
Project name: The Temple of Justice. A Foundation of a Systematic Interpretation of the Digest
Projects reg. no.: 2020/38/A/HS5/00378
Principal investigator: prof. dr hab. Jakob Stagl
Project information: https://drive.google.com/drive/u/4/folders/1rfVSNUddxm2iIoUjW0EYDuiSSQnq5myN
Starting date of work: December 2021
Additional information: The recruitment procedure is in two stages, after reviewing the submitted documentation, candidates meeting the formal requirements will be invited for a recruitment interview (conducted in English) by 12.11.2021. The interviews will take place remotely in the third week of November. Recruitment results will be announced by 22.11.2021 at the latest. Questions and documents should be sent by e-mail with the title "NCN MAESTRO 12" to the following e-mail address: a.warsinski@uw.edu.pl