Wydział Prawa i Administracji Uniwersytet Warszawski

Pilnie poszukiwany dawca szpiku dla absolwenta naszego Wydziału, dr. Dariusza Szydełko

 

Trwają poszukiwania dawcy szpiku dla dr. Dariusza Szydełko, absolwenta naszego Wydziału, u którego na początku września zdiagnozowano przewlekłą białaczkę mielomonocytową. To rzadka choroba, a ryzyko transformacji w ostrą białaczkę szpikową jest wysokie. Jedyną szansą na powrót do normalnego życia jest dla niego przeszczepienie szpiku od Dawcy niespokrewnionego.

Fundacja DKMS stworzyła specjalną stronę, poprzez którą trwają poszukiwania „bliźniaka genetycznego” dla dr. Szydełko.  Aby pomóc Darkowi, wystarczy wejść na www.dkms.pl/razem-dla-darka i zamówić pakiet rejestracyjny do domu. Gdy pakiet przyjdzie pocztą, należy postępować zgodnie z załączoną instrukcją: pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka na trzy pałeczki oraz uzupełnić i podpisać formularz. Pakiet należy odesłać do Fundacji DKMS. Rejestracja jest całkowicie bezpłatna, a pakiet wystarczy wrzucić do skrzynki pocztowej wykorzystując kopertę zwrotną.  

Gdy okaże się, że możesz być Dawcą dla konkretnej osoby (zgodność Dawcy i Biorcy) - otrzymasz wiadomość. Pozostajesz anonimowy i możesz zrezygnować z udziału w procedurze na każdym jej etapie. Po ustaleniu zgodności i wykonaniu badań weryfikujących Twój aktualny stan zdrowia – będziesz mógł oddać komórki macierzyste i uratować życie!