Polsko-Niemieckie seminarium studenckie z zakresu prawa pracy

Szanowni Państwo,

pragniemy Państwa serdecznie zaprosić do udziału w polsko-niemieckim seminarium studenckim z zakresu prawa pracy.
Seminarium odbędzie się w Bonn w dniach 1-3 grudnia 2022 r.

Uczestnicy seminarium będą prezentować wybrane przez siebie zagadnienia z zakresu zbiorowego prawa pracy (preferowane), ale też indywidualnego oraz europejskiego prawa pracy. Prezentacja będzie stanowić punkt wyjścia do dyskusji ze studentami niemieckimi.

Gospodarzem seminarium będzie p. prof. Stefan Greiner z Uniwersytetu w Bonn.
Opiekunem grupy polskiej Łukasz Pisarczyk z Katedry Prawa Pracy i Polityki Społecznej.

Istnieje możliwość prezentacji w języku niemieckim albo angielskim.

W ramach przygotowania do seminarium planowanych jest 10 spotkań z opiekunem naukowym, na których w pierwszej kolejności zostaną wybrane tematy wystąpień, a następnie będą one omawiane merytorycznie.

Wymagania wstępne

• Znajomość niemieckiego lub angielskiego w stopniu umożliwiającym przygotowanie referatu i wystąpienie na seminarium.
  • Znajomość prawa pracy w stopniu umożliwiającym przygotowanie referatu i wystąpienie na seminarium.

Warunkiem zaliczenia jest przygotowanie referatu i zaprezentowanie go na seminarium w Bonn. Za udział w seminarium uczestnicy otrzymują 4 punkty ECTS.

Rejestracja na seminarium poprzez USOS:
Nazwa przedmiotu: Polsko-niemieckie seminarium studenckie z prawa pracy
Kod przedmiotu: 2200-1X-PNSSPP

Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału!

Z poważaniem,
dr hab. Łukasz Pisarczyk, prof. UW