Rozdział dra Roberta Rybskiego w publikacji "Digital Transformation and the Economics of Banking"

7 listopada 2023 r. ukazała się publikacja pt. "Digital Transformation and the Economics of Banking. Economic, Institutional, and Social Dimensions", wydana przez Routledge (Taylor & Francis Group). W publikacji znajduje się rozdział autorstwa dra Roberta Rybskiego – "Sustainability, Public Security, and Privacy Concerns Regarding Central Bank Digital Currency (CBDC)"

W rozdziale znajdują się m.in. ocena obecnie opracowywanych projektów Central Bank Digital Currency oraz wyniki badań tejże, z uzględnieniem wsparcia dla zrównoważonego rozwoju, bezpieczeństwa publicznego oraz prywatności.

Rozdział jest dostępny w wolnym dostępie, dzięki finansowaniu Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Publikację można przeczytać na stronie Taylor & Francis Group.