Rusza rekrutacja na kierunek "Zrównoważone finanse - Podyplomowe Studium Prawno-Finansowe"

Od października na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego ruszają nowe studia podyplomowe poświęcone Zrównoważonym Finansom. Kierunek współtworzony jest z Instytutem Odpowiedzialnych Finansów we współpracy z Urzędem Komisji Nadzoru Finansowego.

Studium jest przeznaczone dla wszystkich osób pragnących zdobyć lub poszerzyć swoją wiedzę na temat idei zrównoważonych finansów (sustainable finance) wprowadzanej obecnie do mechanizmów funkcjonowania sektora finansowego.

Wynikające z polityki klimatycznej i Europejskiego Zielonego Ładu zmiany mają na celu nakierowanie nowego strumienia kapitału na inwestycje w gospodarce realnej, które zrealizują postulaty zrównoważonego rozwoju gospodarczego, a także usprawnią działanie mechanizmów zarządzania ryzykiem klimatycznym i środowiskowym dla zapewnienia stabilności finansowej sektora.

Słuchaczami Studium mogą być absolwenci wszystkich kierunków studiów wyższych, posiadający tytuł magistra lub równorzędny, którzy są zainteresowani problematyką zrównoważonych finansów. Rekrutacja trwa do 29 września!

Sprawdź szczegóły

Pobierz ulotkę