Stypendia naukowe w Niemczech

GFPS Stowarzyszenie Naukowo-Kulturalne w Europie Środkowej i Wschodniej działa od ponad 35 lat i specjalizuje się w międzynarodowych wymianach studenckich.

GFPS oferuje:
- stypendium w wysokości 650 Euro miesięcznie
- pomoc w znalezieniu akomodacji w wybranym mieście
- wsparcie od grupy lokalnej GFPS oraz kontakt ze społecznością studencką
- pokrycie kosztów immatrykulacji na uniwersytecie oraz zapisanie stypendysty na uczelnie
- udział w dwóch projektach: na początku i końcu programu stypendialnego (ze względu na sytuację epidemiologiczną projekty te mogą odbyć się online).

Do kogo skierowane jest stypendium?

- Studenci studiów dziennych (do 26. roku życia) oraz doktoranci (do 30. roku życia) dowolnego kierunku
- Osoby posługujące się językiem niemieckim przynajmniej na poziomie B1
- Osoby zainteresowane przeprowadzeniem projektu badawczego, na wybrany temat (nie musi być związany z kierunkiem studiów)
- Osoby gotowe do aktywnego włączenia się w życie naukowe, kulturalne i towarzyskie wspólnoty akademickiej podczas studiów w Niemczec.

Jak aplikować?
1. Przygotuj plan projektu badawczego
2. Napisz list motywacyjny – chcemy wiedzieć co cię interesuje i dlaczego właśnie Ty powinieneś/powinnaś dostać nasze stypendium
3. Wypełnij wniosek oraz skompletuj wszystkie dokumenty – upewnij się, że spełniają one wymogi formalne!
4. Wyślij swoją aplikację na adres: komisja.stypendialna@gfps.pl.

Termin zgłoszenia upływa 25 kwietnia 2021 r.

Wszystkie informacje na temat programu stypendialnego i działalności GFPS  znajdują się na www.gfps.pl lub Facebooku stowarzyszenia.

#Stypendium #konkurs