Student prawa Mateusz Mintzberg finalistą konkursu Komisji Europejskiej

Student piątego roku prawa, Mateusz Mintzberg, został finalistą międzynarodowego konkursu organizowanego przez Komisję Europejską – Protecting Competition in a Changing World Student Challenge.

W ramach tego konkursu studenci z uniwersytetów z całej Unii Europejskiej zostali zaproszeni do obejrzenia konferencji „Protecting Competition in a Changing World”, a następnie wybrania jednego z paneli oraz odpowiedzi na pytanie: „Gdybyś był prelegentem, jakie tematy byś poruszył i co byś powiedział?”. Praca Mateusza Mintzberga, dotycząca poprawy egzekwowania prawa konkurencji poprzez wykorzystanie sztucznej inteligencji i nowych narzędzi przez organy ochrony konkurencji, została uznana za jedną z czterech najlepszych, co zapewniło mu miejsce w gronie finalistów konkursu.

W ramach nagrody Mateusz Mintzberg został zaproszony do Brukseli, gdzie 11 października 2024 roku spotkał się z Margrethe Vestager, Wiceprzewodniczącą Wykonawczą Komisji Europejskiej oraz Komisarz ds. Konkurencji. Podczas spotkania finaliści mieli możliwość zaprezentowania swoich poglądów na temat polityki konkurencji w Unii Europejskiej.

Serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji można znaleźć na stronie konkursu.