Sukcesy absolwentów WPIA w konkursie Prezesa UOKiK na najlepsze prace magisterskie

W zeszłym tygodniu odbyło się oficjalne wręczenie nagród z okazji konkursu na najlepsze prace magisterskie organizowanego przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W konkursie uczestniczyły łącznie 22 prace.

W zakresie prawa konkurencji, nagrodzone zostały dwie absolwentki wydziału:

- mgr Łucja Olszewska uzyskała 1. nagrodę za pracę pisaną pod kierunkiem prof. Anny Zawidzkiej-Łojek: „Dochodzenie roszczeń odszkodowawczych z tytułu naruszenia prawa konkurencji w orzecznictwie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej”.

- mgr Milena Machała uzyskała 3. nagrodę oraz wyróżnienie Stowarzyszenia Prawa Konkurencji za pracę przytowaną pod nadzorem prof. Piotra Bogdanowicza: „Dostęp do danych jako przewaga konkurencyjna platformy internetowej na rynkach cyfrowych”.

Natomiast w zakresie prawa konsumenckiego, nagrody zdobyli:

- mgr Jakub Jasiński zdobył pierwszą nagrodę za pracę pt. „Konsumenckie prawo do odstąpienia od umowy kredytu w świetle zasady równowagi kontraktowej stron w prawie Unii Europejskiej”, obronioną pod kierunkiem prof. dr. hab. Roberta Grzeszczaka.

- Eliza Onisko zdobyła drugą nagrodę za pracę pt. „Maksymalne pozaodsetkowe koszty kredytu konsumenckiego”, obronioną pod kierunkiem prof. dr. hab. Adama Brzozowskiego.

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz promotorom! Więcej informacji dostępnych jest na stronie Urzędu: https://uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=19680