Trwa konkurs na esej dotyczący wpływu dezinformacji i mowy nienawiści w konfliktach zbrojnych

Weź udział w konkursie i zdobądź atrakcyjną nagrodę za esej o objętości 1500 słów (niecałe 5 stron)!

Z okazji 75 rocznicy przyjęcia konwencji genewskich o ochronie ofiar wojny z 1949 r. Delegatura Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża w Polsce i Ambasada Szwajcarii ogłosiły konkurs dla studentów studiów II stopnia i studentów  IV i V roku  studiów jednolitych  na krótki esej  w języku angielskim dotyczący wpływu dezinformacji i mowy nienawiści na sytuację osób podlegających ochronie na podstawie międzynarodowego prawa humanitarnego. Nagrodą główną jest wyjazd do Genewy - miejsca narodzin międzynarodowego prawa humanitarnego i Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.

Termin złożenia prac upływa 1 września 2024 r.

Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie MKCK: https://www.icrc.org/en/document/poland-essay-competition-2024

#konkurs