Trwa nabór na stypendia Fundacji Kościuszkowskiej

Fundacja Kościuszkowska ogłosiła nabór wniosków o granty naukowe na realizację projektów badawczych w amerykańskich uczelniach na rok akademicki 2025/2026 w ramach programu Exchange Program to the US.

Stypendia Fundacji Kościuszkowskiej przyznawane są na prowadzenie samodzielnych projektów badawczych, kwerend bibliotecznych, wizyt badawczych w laboratoriach lub badawczo-dydaktycznych w amerykańskich uczelniach, instytutach badawczych, instytucjach rządowych lub organizacjach pozarządowych.

Stypendia są przyznawane we wszystkich dyscyplinach naukowych i dostępne w trzech kategoriach:

1. Kosciuszko Foundation Fellowship
    Przeznaczone dla pracowników naukowych i dydaktycznych na każdym etapie kariery po uzyskaniu stopnia doktora.

2. Kosciuszko Foundation Grants
    Dla studentów studiów doktoranckich na polskich uczelniach.

3. Kosciuszko Foundation Teaching Fellowship
    Dla wykładowców planujących prowadzenie zajęć z zakresu historii, kultury i literatury polskiej na amerykańskich uczelniach. Stypendium przyznawane jest maksymalnie na 9 miesięcy.

Termin składania wniosków: do 15 listopada 2024 r.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej: https://the kf.org/scholarship/exchange-program-to-the-us-grants-and-fellowships/

Wszelkie zapytania prosimy kierować na adres: ExchangeToTheUS@thekf.org

The Kosciuszko Foundation, Inc. (Fundacja Kościuszkowska), założona w Nowym Jorku w roku 1925, od ponad 90 lat działa w Stanach Zjednoczonych i w Polsce na rzecz pogłębiania więzi między oboma krajami poprzez programy edukacyjne oraz wymianę naukową i kulturalną. Co roku Fundacja przeznacza prawie milion dolarów na stypendia i granty badawcze dla polskich naukowców, przyjazdy amerykańskich uczonych do Polski, udział amerykańskich studentów w szkołach letnich na polskich uniwersytetach oraz naukę języka angielskiego w Polsce w ramach letnich obozów językowych.