Ukazała się praca naukowa pt. "Wybrane aspekty prawne powrotu uchodźców syryjskich" doktoranta WPiA Macieja Grześkowiaka

Książka koncentruje się na problemie powrotu uchodźców z Syryjskiej Republiki Arabskiej, którzy opuścili ten kraj na skutek prowadzonego na jego terytorium od 2011 roku konfliktu zbrojnego. Przedmiotem zainteresowania jest obecna sytuacja Syryjczyków, znajdujących się w państwach przyjmujących, w świetle norm przynależnych do uniwersalnego systemu ochrony uchodźców, a także czynników prawnych i faktycznych, warunkujących ich potencjalny powrót. Autor szeroko wykorzystał swoje doświadczenie w pracy na rzecz uchodźców syryjskich na Bliskim Wschodzie, w tym prowadzone na miejscu badania oraz znajomość realiów pomocy humanitarnej i kontekstu regionalnego.

Publikacja pt. "Wybrane aspekty prawne powrotu uchodźców syryjskich" została wydana przez Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego https://www.wuw.pl/product-pol-16880-Wybrane-aspekty-prawne-powrotu-uchodzcow-syryjskich.html