WPiA UW po raz kolejny otwiera Ranking Kierunków Studiów Perspektywy

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego kolejny rok z rzędu otwiera Ranking Kierunków Studiów Perspektywy w kategorii „Prawo” oraz w kategorii "Administracja"!

Kierunek "Prawo" na UW zdobył maksymalną liczbę punktów i został sklasyfikowany na I miejscu, ex-aequo z Uniwersytetem Jagiellońskim. Kierunek "Administracja" również zdobył maksymalną liczbę punktów, z ponad 3-punktową przewagą nad II miejscem. Pod uwagę brano: prestiż, sytuację absolwentów na rynku pracy, potencjał akademicki, potencjał dydaktyczny, potencjał naukowy, umiędzynarodowienie oraz dodatkowe kryteria takie jak wyniki egzaminów na aplikacje prawnicze.

W Rankingu Kierunków Studiów oceniono w tym roku 75 kierunków. Wśród uczelni prowadzących najlepsze studia w Polsce bezapelacyjnie na pierwszym miejscu znajduje się Uniwersytet Warszawski, który prowadzi takich studiów aż 22.

Zobacz ranking