Wspominamy tych, którzy odeszli w 2021 r.

Dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny to czas, w którym wspominamy zmarłych związanych z naszym Wydziałem, a w szczególności tych, którzy odeszli w ciągu ostatnich miesięcy:

Prof. Andrzej Kojder (1941-2021)

Wybitny socjolog prawa, znawca i zasłużony propagator myśli i dorobku Leona Petrażyckiego, badacz i nauczyciel akademicki, zaangażowany uczestnik życia naukowego i publicznego. Zmarł 18 stycznia 2021 r.

Prof. Witold Wołodkiewicz (1929-2021)

Nauczyciel i przewodnik pokoleń polskich prawników, wielki autorytet i znawca prawa rzymskiego oraz dziejów antycznej kultury prawnej, odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Zmarł 13 lutego 2021 r.

Prof. Andrzej Malinowski (1943–2021)

Wybitny specjalista w zakresie logiki prawniczej i znamienity ekspert problematyki polskiego języka prawnego, wieloletni kierownik Katedry Logiki i Argumentacji Prawniczej WPiA UW. Zmarł 22 marca 2021 r.

Dr Joanna Błeszyńska-Wysocka (1968-2021)

Radca prawny, wieloletni pracownik naukowy Wydziału Prawa i Administracji UW (1992-2015), wybitna specjalistka w zakresie prawa autorskiego i prawa własności intelektualnej. Zmarła 24 maja 2021 r.

Prof. Marcus Lutter (1930-2021)

Wybitny ekspert w dziedzinie niemieckiego prawa prywatnego, profesor Uniwersytetu w Bonn, inicjator współpracy między Wydziałami Prawa w Bonn i Warszawie, założyciel Szkoły Prawa Niemieckiego UW. Zmarł 22 czerwca 2021 r.

Prof. Michał Pietrzak (1929-2021)

Wybitny znawca prawa wyznaniowego, badacz problematyki historii ustroju i prawa polskiego, długoletni Kierownik Katedry Prawa Wyznaniowego, Prodziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w latach 1978-1981. Zmarł 18 sierpnia 2021 r.

W minionych dniach studenci i studentki Samorządu Studentów WPiA UW zadbali również o najstarsze groby zmarłych wykładowców, a zgodnie z wieloletnią tradycją, 5 października br. odbyło się uroczyste złożenie kwiatów na grobie pierwszego Dziekana Wydziału, prof. Jana Wincentego Bandtkie-Stężyńskiego.