Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego stara się podtrzymywać współpracę naukową z instytucjami badawczymi z Chin

19-20 października 2023 r. prodziekan dr hab. Piotr Grzebyk uczestniczył - jako członek międzynarodowej grupy eksperckiej - w konferencji Instytutu Nauk Prawnych Chińskiej Akademii Nauk Społecznych (中国社会科学院法学研究所) nt. modernizacji systemów prawnych (现代化与法治:中国实践与国际经验), przedstawiając raport dot. zarządzania algorytmicznego (算法管理 ) w miejscu pracy w prawie ChRL oraz europejskim.

Grupa ekspercka współpracująca z Instytutem Nauk Prawnych Chińskiej Akademii Nauk Społecznych składała się z profesorów: Kimmo Nuotio (Helsinki University), Richard Giesen (Ludwig-Maximilians-University Munich), Masanori Okada (Waseda University), Karman Lucero (Yale University), Simon Deakin (University of Cambridge), Nicolas Vermeys (University of Montreal), Sean Cooney (University of Melbourne), Georg Gesk (University of Osnabrück) oraz prodziekana naszego wydziału.