XXIV Konferencja Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego

31 marca 2023 r. o godzinie 9:30 rozpoczęła się XXIV Konferencja Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Tematem tegorocznej konferencji były „Nowe technologie jako źródło wyzwań dla systemu prawa w Polsce.” Konferencję otworzył Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UW, prof. dr hab. Tomasz Giaro wraz ze współorganizatorami – Rzecznikiem Praw Obywatelskich, prof. UW, drem hab. Marcinem Wiąckiem, Przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego, prof. UW. drem hab. Jackiem Jastrzębskim oraz Zastępcą Rzecznika Finansowego, Pawłem Zagajem w imieniu Rzecznika Finansowego, dra Bohdana Zbigniewa Pretkiela.

Podczas konferencji zostały wygłoszone referaty dotyczące: algorytmów i sztucznej inteligencji, blockchain, big data, internetu rzeczy, transformacji cyfrowej, cyberbezpieczeństwa i cyberprzestępczości, e-learning - tzw. systemu zaufania społecznego (ang. Social Credit System, chin. 社会信用体系) tzw. inteligencji otoczenia (Ambient Intelligence).

Konferencja odbyła się w trybie stacjornanym z równoległą transmisją online. Łącznie w wydarzeniu wzięło udział 350 osób.