Zakończyła się druga edycja kursu 4EU+ UNREAD współprowadzonego na Wydziale Prawa i Administracji UW

Zakończyła się druga edycja kursu 4EU+ Alliance “Urban Regulations and Political Memory: Towards understanding Spatio-Temporal aspects of Urban Development” (UNREAD). To interdyscyplinarny kurs prowadzony przez zespół historyków, prawników i geografów z trzech uniwersytetów: Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu w Mediolanie i Uniwersytetu Karola w Pradze. Uczestnicy kursu badają zmiany warunków rozwoju smart cities w Czechach, Polsce i we Włoszech, biorąc pod uwagę trzy wymiary: przeszłość (historia), teraźniejszość (prawo) i przyszłość (geografia).

Konferencja podsumowująca kurs 4EU+ „Urban Regulations and Political Memory” odbyła się w Pradze na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Karola w dniach 23-24 marca 2023 r. Pierwszego dnia konferencji studenci zaprezentowali wyniki swoich projektów badawczych zrealizowanych w ramach kursu UNREAD, w panelach moderowanych przez dr Karolinę Wojciechowską (WPiA UW). Drugiego dnia konferencji dr Wojciechowska przeprowadziła warsztaty oraz przewodniczyła dyskusji panelowej. W jej trakcie prowadzący oraz uczestnicy dzielili się swoimi opiniami o kursie. Zdaniem uczestników wart podkreślenia był fakt, że kurs jest interdyscyplinarny, interaktywny i realizowany na poziomie międzynarodowym. Dostarcza praktycznej wiedzy i przygotowuje studentów nie tylko do kariery akademickiej, ale także zawodowej.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu oraz fotorelacja znajdują się na stronie 4EU+ Alliance.