Wydział Prawa i Administracji Uniwersytet Warszawski

Zakończyła się kolejna edycja praWOStart

Zakończyła się kolejna edycja praWOStart - cyklu warsztatów przygotowujących do matury z WOSu. W zajęciach wzięło udział ponad 1 500 uczniów z całej Polski!

praWOStart to coroczny projekt organizowany przez Wydział Prawa i Administracji UW we współpracy z kadrą akademicką WPiA UW oraz Samorządem Studentów WPiA UW. To powtórzenie najważniejszych zagadnień z WOSu, możliwość dowiedzenia się jakie kompetencje mają podmioty rządzące w kraju, jakie prawa i obowiązki mają obywatele czy zapoznanie się z Konstytucją RP i systemem sądownictwa oraz poznanie tajników polityki i prawa.

W tym roku zajęcia odbyły się w formule online na platformach Zoom i Youtube. W dniach 22-30 marca ponad 1500 maturzystów wzięło udział w 3 wykładach oraz w 5 interaktywnych spotkaniach, podczas których mogli zadać nurtujące ich pytania, przedstawić problematyczne zagadnienia i rozwiać wszelkie wątpliwości. Zajęcia poprowadzili wybitni specjaliści, wykładowcy WPiA UW: prof. Robert Grzeszczak, prof. Marcin Matczak, dr hab. Krzysztof Koźmiński, dr hab. Adam Szafrański, dr Zuzanna Kulińska- Kępa, dr Jakub Pawliczak, dr Adam Ploszka, mgr Marcin Kamiński oraz mgr Maciej Kruk.

Warsztatom towarzyszyły quizy w mediach społecznościowych, w ramach których maturzyści mogli sprawdzić swoją wiedzę zdobytą podczas zajęć i wygrać gadżety wydziałowe.

Serdecznie dziękujemy kadrze akademickiej za zaangażowanie i przeprowadzenie zajęć, a maturzystom za tak liczny udział!


Główny patron: