Przeskocz do treści

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytet Warszawski

Zostań badaczką! Międzynarodowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce z Collegium Invisibile

Mimo że kobiety stanowią większość osób studiujących w Polsce, stosunkowo niewiele z nich decyduje się na karierę w nauce, zwłaszcza w tzw. dziedzinach STEM. Pracując naukowo zmagają się również z odmiennymi wyzwaniami w swojej pracy.

Jeżeli jesteś ciekaw(-a), jak naukowo rozwijają się kobiety oraz jak wzajemnie na siebie oddziałują, to koniecznie weź udział w webinarze organizowanym przez Collegium Invisibile. Prelegentki i osoby prelegenckie opowiedzą o swoich doświadczeniach i rozwoju kariery naukowej oraz odpowiedzią na pytania osób uczestniczących w spotkaniu! Będziemy rozmawiać o sukcesach, codzienności i barierach, jakie stoją na drodze rozwoju kariery naukowej i życia osobistego, a także o propozycjach strategii prorównościowych w środowisku akademickim.

Kiedy? 11.02.2024 r. (niedziela)
Godzina? 18:00
Gdzie? Platforma ZOOM

Co zrobić, aby dołączyć? Wystarczy, że wypełnisz formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/w4bsTjR5VkUp9zVGA

Gościnie i osoby goszczone:
Wiktoria Morawska: socjolożka i historyczka sztuki związana z Instytutem Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk. Specjalizuje się w badaniach nierówności w życiu kobiet.
Jagoda Hofman-Hutna: lekarka, naukowczyni i członkini Fundacji Polki w Medycynie. Od 2023 r. studentka Collegium Invisibile.
An Skiba: socjolożka, osoba doktorancka na Wydziale Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, bada kwestie zdrowotne z perspektywy społecznej.
Alicja Neumann-Karpińska: filozofka, psycholożka (UJ), doktorantka SD Uniwersytetu Szczecińskiego w Instytucie Filozofii i Kognitywistyki.

Międzynarodowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce, obchodzony 11 lutego, jest realizowany przez UNESCO i UN-Women, we współpracy z instytucjami i partnerami społeczeństwa obywatelskiego, których celem jest promowanie kobiet i dziewcząt w nauce. Ten Dzień jest okazją do promowania pełnego i równego dostępu do nauki i udziału w niej kobiet i dziewcząt.

Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Naukowe Collegium Invisibile.