„Nowe wyzwania regulacyjne i nadzorcze w obszarze innowacji finansowych”

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w konferencji naukowej pt. „Nowe wyzwania regulacyjne i nadzorcze w obszarze innowacji finansowych” organizowanej wspólnie przez Departament Innowacji Finansowych FinTech UKNF,  Centrum Regulacji Usług i Technologii Finansowych WPiA UW oraz Fundację FinTech Poland.

Jest to już druga edycja tego wydarzenia, łączącego merytorycznie obszary prawa, nadzoru, nauki i biznesu. Tradycyjnie omawiane będą aktualne wyzwania regulacyjne, nadzorcze i technologiczne, jakie stoją obecnie przed sektorem cyfrowych finansów w Polsce i Europie.

Tym razem jednak skupimy się na trzech konkretnych obszarach:

• wpływie zagrożeń w cyberprzestrzeni na bezpieczeństwo fizyczne podmiotów rynku finansowego,
  • wpływ sankcji nałożonych na Rosję na gospodarkę oraz sektor finansowy Ukrainy,
  • ​etyka sztucznej inteligencji na rynku finansowym.

Ideą projektu jest stworzenie platformy dialogu dla środowiska prawniczego, akademickiego i szeroko rozumianego biznesu. Z drugiej zaś strony przedstawicieli sektora publicznego, w tym organu nadzoru finansowego.

Wydarzenie odbędzie się 2 czerwca 2022 r. o godz. 10:00 w A03, poziom -1, Nowa Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego ul. Dobra 55/66 w Warszawie.
Więcej informacji na temat Konferencji oraz formularz rejestracyjny dostępne są pod adresem: link .