Konferencja naukowa pt. "Ochrona danych osobowych w świetle aktu o sztucznej inteligencji i innych aktów wdrażających europejską strategię danych"

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych

zapraszają na konferencję naukową

pt. Ochrona danych osobowych w świetle aktu o sztucznej inteligencji i innych aktów wdrażających europejską strategię danych,
która odbędzie się na Wydziale Prawa i Administracji UW
aula A2, Collegium Iuridicum II, ul. Lipowa 4.

27 czerwca 2024 r. w godz. 8:30-17:00

PROGRAM KONFERENCJI

Konferencja jest organizowana wspólnie z Prezesem Urzędu Ochrony Danych Osobowych. W konferencji wezmą udział w charakterze panelistów: prezesi UODO, UOKiK i UKE, naukowcy z WPiA UW, KUL, UŚ, UŁ, INP PAN oraz przedstawicielka firmy Open AI (twórcy Chat GPT), Pani Emma Redmond, Adjunct Professor of Law at University College Dublin School of Law.

Celem konferencji jest omówienie wyzwań dla ochrony danych osobowych, wynikających z aktów prawnych przyjętych na podstawie europejskiej strategii w zakresie danych, w tym z aktu w sprawie sztucznej inteligencji, Data Governance Act, Data Act i in.

Poszczególne panele dotyczyć będą: ochrony danych osobowych w systemach sztucznej inteligencji w świetle AI Act, ochrony danych osobowych w świetle innych wymienionych powyżej nowych aktów unijnych, kwestii organów właściwych w sprawach dotyczących stosowania tych regulacji oraz współpracy pomiędzy nimi, a także sądowej kontroli działania tych organów.