Konferencja "Solidarity Arbitration and Mediation Days"

W dniach 6-7 grudnia 2023 r. odbędzie się konferencja pt. „Solidarity Arbitration and Mediation Days”, współorganizowana przez Wydział Prawa i Administracji UW oraz Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie. Wydarzenie ma zademonstrować wsparcie międzynarodowego środowiska arbitrażowego, mediacyjnego i prawniczego dla osób z Ukrainy, które zajmują się tą tematyką oraz dla wszystkich dotkniętych skutkami wojny w Ukrainie.

Konferencja ma charakter non-for-profit. Zgromadzone dzięki niej środki zostaną przeznaczone na fundusz stypendialny dla ukraińskich studentów i młodych prawników.

Konferencja odbędzie się w trybie hybrydowym, a część stacjonarna będzie miała miejsce w Warszawie. Językiem konferencji jest angielski z tłumaczeniem symultanicznym na polski i ukraiński.