Wydział Prawa i Administracji Uniwersytet Warszawski

VIII Ogólnopolski Zjazd Cywilistów

Szanowni Państwo,

Informujemy, że w związku z sytuacją epidemiczną w Polsce Zjazd Cywilistów zostaje przełożony na rok 2021. O nowym terminie powiadomimy Państwa ze stosownym wyprzedzeniem. W razie wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem zjazdcywilistów2020@wpia.uw.edu.pl.Informacje ogólne:

W dniach 24-25 września 2020 r. odbędzie się VIII Ogólnopolski Zjazd Cywilistów. Organizatorem wydarzenia po raz pierwszy w historii jest Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Zjazd będzie miał miejsce w centrum konferencyjnym Holiday Inn Warszawa Józefów, ul. Telimeny 1, 05-420 Józefów k. Warszawy. 

Zjazdy cywilistów to cyklicznie organizowana największa konferencja naukowa poświęcona zagadnieniom prawa cywilnego. Wydarzenie odgrywa istotną rolę w rozwoju nauki prawa cywilnego, umożliwiając prezentację wyników badawczych oraz dyskusję przez wybitnych przedstawicieli świata nauki i praktyki.

Tematem przewodnim zjazdu będą problemy prawa cywilnego skoncentrowane wokół odpowiedzialności deliktowej. Organizator przewiduje panele dyskusyjne poświęcone następującym zagadnieniom: 

  • kierunki rozwoju odpowiedzialności na zasadzie ryzyka i koncepcji bezprawności;
  • szkoda na osobie;
  • szkoda w prawie własności intelektualnej.

Uczestników zainteresowanych aktywnym udziałem w konferencji uprzejmie prosimy o przesyłanie propozycji tematu referatu wraz z abstraktem (o objętości nb=nie większej niż strona znormalizowanego maszynopisu) na adres e-mail: zjazdcywilistow2020@wpia.uw.edu.pl w terminie do dnia 29 lutego 2020 r. 

Do 31 marca 2020 r. zostaną wyłonieni prelegenci konferencji, a szczegółowy program zjazdu zostanie opublikowany w terminie do 30 kwietnia 2020 r.

Szczegóły wydarzenia już wkrótce.


Program Zjazdu:

Program zostanie opublikowany w kwietniu 2020 r.


Miejsce i termin Zjazdu:

Zjazd odbędzie się w dniach 24-25 września 2020 r. 

Na miejsce zjazdu wybraliśmy centrum konferencyjne Holiday Inn Warszawa Józefów, ul. Telimeny 1, 05-420 Józefów k. Warszawy. Uprzejmie informujemy, że zapewnimy dojazd z centrum Warszawy do hotelu, w którym odbywać się będzie zjazd. 

Link do hotelu: https://holiday.aquila.pl/index.html


Kontakt:

Prof. dr hab. Krystyna Szczepanowska-Kozłowska

Wydział Prawa i Administracji 

Uniwersytetu Warszawskiego

00-927 Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28

Collegium Iuridicum I

II piętro, pokój 308

tel: (22) 55 20 472, (22) 55-24-320

zjazdcywilistow2020@wpia.uw.edu.pl

Zapoznaj się z programem i zapisz na konferencję

Organizatorzy:

Wydział Prawa i Administracji UW

Uniwersytet Warszawski