Centrum Badań Ustroju Unii Europejskiej UW startuje z profilami w mediach społecznościowych

Centrum Badań Ustroju Unii Europejskiej jest nowo powstałą jednostką badawczą działająca przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jej skład tworzą prof. dr. hab. Robert Grzeszczak, dr. hab. Magdalena Słok-Wódkowska i dr Jagna Mucha.

Głównym celem Centrum są badania nad procesami integracji w ramach Unii Europejskiej i przeciw-tendencjami (renacjonalizacja procesów integracyjnych), które ona wywołuje, w ujęciu prawa instytucyjnego. Badania CUUE dotyczyć będą ewolucji, jak i relacji między różnymi konstytucyjnymi składnikami procesów integracji, w ramach szybko rozszerzającej się i pogłębiającej się Unii Europejskiej. Zmiany te czasami prowadzą do zróżnicowania, rozproszenia, renacjonalizacji, a nawet dezintegracji. Badania w CUUE prowadzą do zrozumienia oraz krytycznej refleksji nad ustrojem, systemem prawnym i ewolucją konstytucyjną (prawną, polityczną i ekonomiczną), która miała i ma miejsce w Unii Europejskiej, w tym unijnych implikacji dla porządków konstytucyjnych państw członkowskich UE, a także prawa międzynarodowego publicznego.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia aktywności Centrum w mediach społecznościowych: na Facebooku oraz na LinkedIn.