Cztery nowe granty PRELUDIUM NCN na WPiA UW

Weronika Herbet-Homenda, Aleksandra Szczęsna, Ernestyna Pachała-Szymczyk oraz Emil Śliwiński otrzymali finansowanie w ramach kolejnej edycji konkursu PRELUDIUM Narodowego Centrum Nauki. Środki finansowe umożliwią realizację czterech projektów na Wydziale Prawa i Administracji UW:

• Odpowiedzialność antymonopolowa w holdingu – w poszukiwaniu celu odpowiedzialności przebijającej, kierownik: Weronika Herbet-Homenda, przyznane finansowanie: 67 499 zł;
  • Status prawny inwestorów crowdfundingowych: pomiędzy ochroną a wykorzystaniem szans, kierownik: Aleksandra Dorota Szczęsna, przyznane finansowane: 208 146 zł;
  • Rozkład ryzyka kontraktowego w nietypowych stosunkach zatrudnienia, kierownik: Ernestyna Anna Pachała-Szymczyk, przyznane finansowanie: 98 297 zł;
  • Pozbawienie obywatelstwa jako sankcja za akty terroryzmu. Odkodowanie standardu prawnoczłowieczego, kierownik: Emil Dymitr Śliwiński, przyznane finansowanie: 103 029 zł;

Konkurs PRELUDIUM umożliwia badaczom na bardzo wczesnym etapie kariery – jeszcze przed uzyskaniem stopnia doktora – nabycie pierwszego doświadczenia w realizacji projektów badawczych trwających nawet trzy lata. Zespół badawczy w projekcie PRELUDIUM może się składać maksymalnie z trzech osób, w tym kierownika projektu i opiekuna naukowego. Spośród 2153 wniosków do finansowania zakwalifikowano 231 na łączną kwotę 36,5 mln zł.