Wygrana mgra Konrada Rydla w konkursie na najlepszy tekst z zakresu bankowości centralnej

Tekst mgra Konrada Rydla pt. „Czy wprowadzenie CBDC wymaga zmiany Konstytucji?” zdobył I nagrodę w konkursie dla absolwentów uczelni wyższych z tytułem magistra na najlepszy tekst z zakresu bankowości centralnej, realizowanego w ramach programu edukacji ekonomicznej Narodowego Banku Polskiego. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 12 grudnia podczas konferencji naukowej w Warszawie, na którą zostaną zaproszeni laureaci.

Tekst stanowi rozwinięcie i uzupełnienie referatu, który mgr Rydel wygłosił podczas XXIV konferencji Wydziału Prawa i Administracji UW w ramach panelu "Central Bank Digital Currencies (CBDC) jako wyzwanie dla systemów prawnych". Tekst ukaże się niedługo w publikacji pokonferncyjnej.

Przy ocenie tekstów Komisja Konkursowa brała pod uwagę: zgodność artykułów z celami Konkursu, jakość merytoryczną artykułów, stopień samodzielności autorów, dobór literatury, poprawność metodologiczną, oraz językowy i edytorski poziom Artykułu.