Dr Anne-Marie Weber, dr Robert Rybski oraz dr Marcin Szwed laureatami konkursu Narodowego Centrum Nauki SONATA 19

Narodowe Centrum Nauki opublikowało wyniki konkursów OPUS 26 i SONATA 19. Jak podaje NCN, dzięki zwiększeniu budżetu 485 badaczek i badaczy otrzyma ponad 693 mln zł na realizację badań podstawowych w ramach tych konkursów. Wśród zwycięskich wniosków znalazły się projekty pracowników Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Dr Anne-Marie Weber, dr Robert Rybski oraz dr Marcin Szwed otrzymali finansowanie w ramach konkursu SONATA 19.

Dr Anne-Marie Weber z Katedry Prawa Handlowego zrealizuje projekt Przeciwdziałanie wykluczeniu finansowemu osób starszych w erze cyfryzacji - regulacyjna mapa drogowa. Łączna kwota finansowania wynosi 876 667 zł.

Dr Robert Rybski z Katedry Prawa Konstytucyjnego zrealizuje projekt Omijanie sankcji międzynarodowych za pomocą cyfrowych walut banków centralnych. Łączna kwota finansowania wynosi 862 269 zł.

Dr Marcin Szwed z Katedry Prawa Konstytucyjnego zrealizuje projekt Europejski Trybunał Praw Człowieka wobec naruszeń niezależności sądownictwa w demokracjach nieliberalnych. Łączna kwota finansowania wynosi 395 786 zł.

Serdecznie gratulujemy!