Dr Dawid Ziółkowski laureatem nagrody Prezesa Rady Ministrów za wyróżniającą się rozprawę doktorską

Dr Dawid Ziółkowski z Katedry Prawa i Postępowania Administracyjnego Wydziału Prawa i Administracji UW został laureatem nagrody Prezesa Rady Ministrów za wyróżniającą się rozprawę doktorską. Praca pt. „Instancyjność postępowania sądowoadministracyjnego w świetle standardu konstytucyjnego i europejskiego” została obroniona na Wydziale Prawa i Administracji UW w 2022 r. pod kierunkiem dr hab. Piotra Przybysza, prof. UW.

Nagrody Prezesa Rady Ministrów są przyznawane co roku za wyróżnione rozprawy doktorskie, wysoko ocenione osiągnięcia będące podstawą nadania stopnia naukowego doktora habilitowanego lub stopnia doktora habilitowanego sztuki oraz osiągnięcia naukowe, naukowo-techniczne lub artystyczne.

Zespół ds. Nagród wyróżnił dr. Dawida Ziółkowskiego za wszechstronne opracowanie modelu zaskarżania orzeczeń w sądownictwie administracyjnym, a zwłaszcza orzeczeń wojewódzkich sądów administracyjnych. W uzasadnieniu podkreślono, że model ten może okazać się przydatny dla reformy procedury administracyjnej w Polsce. Pełna lista laureatów konkursu dostępna jest na stronie KPRM.

Dr Dawid Ziółkowski jest również laureatem V edycji „Konkursu na najlepszą pracę doktorską i habilitacyjną z zakresu nauk prawnych” Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości. W tym tygodniu odbyła się uroczysta gala, podczas której dr Ziółkowski odebrał nagrodę za zajęcie III miejsca. Relacja z uroczystości dostępna jest na stronie Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości.