Dr Oktawian Kuc dołączył do grona laureatów stypendium MEiN dla wybitnych młodych naukowców

Dr Oktawian Kuc dołączył do grona 3 naukowców naszego Wydziału, którzy w 2023 roku otrzymali stypendia Ministra Edukacji i Nauki dla wybitnych młodych naukowców. W uzasadnieniu decyzji wskazano na "wysokie znaczenie tematyki badań naukowych dla rozwoju dyscypliny oraz istotne znaczenie dla otoczenia społeczno-gospodarczego, także w wymiarze międzynarodowym, wysoko punktowana monografia, znacząca aktywność międzynarodowa - bardzo dobre projekty, stypendia i staże"

Dr Kuc jest m.in. autorem monografii The International Court of Justice and Municipal Courts An Inter-Judicial Dialogue wydanej w 2022 przez wydawnictwo Routledge. Odbył staże badawcze w Harvard Law School (USA), Instytucie Maxa Plancka w Heidelbergu (Niemcy), Peace Palace Library (Holandia), czy w Sądzie Bośni i Hercegowiny w Wydziale Zbrodni Wojennych.

O pozostałych laureatach stypendium można przeczytać na naszej stronie internetowej:

STYPENDIUM MEIN