Studenci WPiA UW laureatami Nagrody im. Tadeusza Mazowieckiego

Trzech studentów Wydziału Prawa i Administracji UW: Kamil Bonas, Mikołaj Wolanin oraz Piotr Borczyński otrzymało Nagrodę Prezydenta m.st. Warszawy im. Tadeusza Mazowieckiego. Nagroda przyznawana jest młodym ludziom za działania na rzecz praw człowieka, społeczeństwa obywatelskiego i społeczności lokalnej.

Kamil Bonas otrzymał nagrodę główną, w kategorii wiekowej 20-26 lat, za wszechstronne i aktywne działania na rzecz społeczności studentów Uniwersytetu Warszawskiego, podejmowanie ważnych tematów z zakresu ekologii, za budowanie świadomości na temat zdrowia psychicznego, popularyzację wiedzy o środowisku LGBTQ+ oraz propagowanie postaw proekologicznych.

Mikołaj Wolanin, jako drugi w kategorii wiekowej 20-26 lat, został laureatem nagrody głównej za działalność interwencyjno-poradniczą związaną z Prawami Uczniowskimi, propagowanie tematów dotyczących praw człowieka i aktywną pomoc osobom potrzebującym, a także wzorowy przykład zaangażowania obywatelskiego.

Prezydent m.st. Warszawy postanowił wyróżnić także Piotra Borczyńskiego, w kategorii wiekowej 20-26 lat, za determinację w działaniach zmierzających do powołania Warszawskiego Rzecznika Praw Uczniowskich oraz działania promujące i wspierające prawa uczniowskie i studenckie.

W skład kapituły konkursu wchodzą przedstawiciele prezydenta, Rady Miasta oraz Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy, laureaci ubiegłorocznych edycji konkursu oraz przedstawiciele Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. W tym roku gremium wybierało spośród 91 zgłoszeń.