Dr Maria Supera-Markowska powołana do Grupy Roboczej ds. uproszczeń prawnych dla organizacji pozarządowych

Dr Maria Supera-Markowska została powołana przez Przewodniczącą Komitetu do spraw Pożytku Publicznego, Panią Minister Agnieszkę Buczyńską, do Grupy Roboczej ds. uproszczeń prawnych dla organizacji pozarządowych.

Jest to działalność społeczna polegająca na angażowaniu się w sprawy lokalnych społeczności i realizowanie działania na rzecz dobra wspólnego. Ważna jest przy tym kwestia legislacji, gdzie istnieje potrzeba dokonywania systematycznego przeglądu regulacji prawnych pod kątem identyfikacji nadmiarowych procedur, które stanowią nieuzasadnione obciążenie, zarówno dla obywateli, jak i dla organizacji. Tak ustalone bariery administracyjne i prawne należy eliminować albo modyfikować je tak, aby były one bardziej przyjazne dla wszystkich, którzy chcą podejmować inicjatywy na rzecz współobywateli.