Nowy numer Studia Iuridica i to w nowej odsłonie

Właśnie ukazał się nr 102 naszego wydziałowego czasopisma naukowego – Studia Iuridica – poświęcony kwestiom legislacji i prawodawstwa. Zawiera on słowo wstępne redaktorów numeru: prof. Krzysztofa Koźmińskiego oraz
dr Michała Jabłońskiego oraz 12 artykułów z różnych gałęzi prawa autorstwa pracowników naukowych naszego wydziału i uczelni z Polski (UMK, SGH, Ignatianium, AM w Płocku) oraz zagranicy (Narodowy Uniwersytet Autonomiczny Meksyku). Zachęcamy do lektury: https://studiaiuridica.pl/issue/16184

Studia Iuridica ukazuje się nieprzerwanie od 1974 r. jako to czasopismo Wydziału Prawa i Administracji UW. Obecnie, publikowane są wyłącznie artykuły w j. angielskim w formule Open Access po przejściu procesu recenzyjnego na zasadzie double blind-peer review. Nasze czasopismo znajduje się w wykazie ministerialnym i przypisano mu 100 pkt. Czytelnicy mają ogólnodostępny i bezpłatny wgląd do publikacji naukowych w postaci cyfrowej na naszej stronie. Również od autorów nie są pobierane żadne opłaty związane z publikacją.

W ostatnim czasie Studia Iuridica przechodzi metamorfozę. Nr 102 posiada już odświeżoną szatę graficzną z nową okładką. Redakcja wdrożyła również platformę online do zgłaszania tekstów i obsługi procesu recenzyjnego.

Zachęcamy do publikowania w naszym czasopiśmie zarówno pracowników naukowych jak i doktorantów. Przyjmujemy teksty naukowe, glosy, oraz recenzje. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Studia Iuridica.

W imieniu Redakcji
dr Oktawian Kuc