Zakończenie II edycji Szkoły Prawa Europy Wschodniej i Azji Centralnej

W dniu 21 czerwca 2024 roku uroczystym wręczeniem dyplomów zakończyła się II edycja Szkoły Prawa Europy Wschodniej i Azji Centralnej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, która jest jedną z wielu szkół prawa obcego na naszym wydziale.

Uczestnicy, którzy ukończyli szkołę, otrzymali dyplomy podpisane przez dziekana WPiA prof. Tomasza Giaro oraz kierownika szkoły dr. J. Turłukowskiego. Słuchacze szkoły (zarówno osoby z WPiA UW, jak i osoby niezwiązane z UW) w ciągu roku (od 26.05.2023 do 21.06.2024) uczestniczyli w wykładach prowadzonych przez najlepszych naukowców z obszaru postradzieckiego oraz uczelni zachodnich. Wykłady dotyczyły różnych dziedzin prawa: od prawa konstytucyjnego, historii prawa, prawa cywilnego i karnego po szczegółowe zagadnienia proceduralne i podatkowe. Ponadto każdy z prowadzących próbował przybliżyć nie tylko ustawodawstwo, lecz także szeroko rozumianą kulturę prawną swojego kraju, jego realia kulturowe i historię. Szkoła była administrowana przez Centrum Badań nad Prawem Europy Wschodniej i Azji Centralnej (kierownik: dr J. Turłukowski, współpracownicy: dr Michał Sadłowski, dr Jakub Chowaniec, mgr Marta Kozak-Maśnicka, mgr Patryk Kalinowski). Szkoła Prawa Europy Wschodniej i Azji Centralnej jest pierwszą szkołą prawa obszaru postradzieckiego na Uniwersytecie Warszawskim oraz szkołą opartą na idei komparatystyki prawniczej.

Projekt „Szkoła Prawa Europy Wschodniej i Azji Centralnej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego – II edycja” dostał wsparcie od Fundacji PZU.