Dr Marta Otto współautorką publikacji „Digital Employment and Industrial Relations in Europe”

Ukazała się publikacja „Digital Employment and Industrial Relations in Europe”, której współautorką jest dr Marta Otto, adiunkt w Katedrze Prawa Pracy i Polityki Społecznej WPiA UW. Publikacja jest współfinansowana przez Komisję Europejską.

W publikacji przedstawiono wyniki projektu badawczego, współfinansowanego przez Komisję Europejską (Dyrekcja Generalna ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego), który dotyczył „transformacji cyfrowej rynku pracy” z perspektywy funkcji regulacyjnych pełnionych przez prawo w latach 2019-2022. Publikacja ma charakter komparatystyczny i przedstawia regulacje obowiązujące w siedmiu krajach europejskich, tj. w Bułgarii, w Danii, w Estonii, w Niemczech, na Węgrzech, we Włoszech i w Polsce. Dr Marta Otto, jako wiodący ekspert specjalizujący się w porównawczym prawie pracy, jest współautorką rozdziału dotyczącego Polski.