Dr Paweł Banaś i prof. dr hab. Marcin Matczak laureatami Programu Fulbrighta

Dr Paweł Banaś i prof. dr hab. Marcin Matczak z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego zostali laureatami prestiżowego Fulbright Senior Award, programu stypendialnego umożliwiającego osobom zatrudnionym w polskich instytucjach akademickich i naukowych realizację samodzielnych projektów badawczych lub badawczo-dydaktycznych w instytucjach goszczących w USA.

Stypendia będą zrealizowane w roku akademickim 2024-25. W konkursie wzięło udział 101 wnioskodawców i wnioskodawczyń, a stypendia otrzymało jedynie 16 osób. Pełna lista laureatów dostępna jest na stronie Fulbright Poland.

Program Fulbrighta to największy program wymiany naukowej i kulturowej Stanów Zjednoczonych. Program działa w ponad 160 krajach na całym świecie, a w Polsce nieprzerwanie od 1959 r.