Wydział Prawa i Administracji Uniwersytet Warszawski

Filmy z cyklu "Równoważni"

Polecamy kolejne materiały z cyklu "Równoważni".

Tematem pierwszego filmu jest dyskryminacja ze względu na wiek. Nasza ekspertka, dr Anna Cybulko, Ombudsman UW, tłumaczy, czym jest to zjawisko, podaje przykłady tego rodzaju dyskryminacji oraz przypomina, gdzie na UW warto szukać pomocy w takich sytuacjach.

 

Facebook


 

Drugi film fotyczy dyskryminacji ze względu na stopień sprawności. W poniższym materiale Paweł Wdówik, kierownik Biura ds.Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Warszawskiego, opowiada o nierównym traktowaniu osób z niepełnosprawnościami i o sytuacji, gdy mimo dobrej woli i chęci pomocy, nieświadomie dyskryminujemy ze wzgledu na stopień sprawności. 

Facebook


 

Tym razem tematem filmu jest dyskryminacja ze względu na płeć. Specjalistka ds. równouprawnienia na UW, dr hab. Julia Kubisa, zachęca do rozmowy na temat seksizmu. W materiale tłumaczy, czym jest seksizm, jak reagować na zachowania seksistowskie, a także dlaczego warto im przeciwdziałać.

FACEBOOK


 

Prezentujemy specjalny film z udziałem wszystkich uczestników kampanii, studentek i studentów oraz pracowników Uniwersytetów, z różnych grup potencjalnie narażonych na dyskryminację.

Uczestnicy kampanii opowiadają, czym dla nich jest dyskryminacja, jak powinno się reagować na zachowania dyskryminacyjne oraz dlaczego zdecydowali się wziąć udział w projekcie. 

FACEBOOK


 

Polecamy kolejny film, którego tematem jest molestowanie seksualne. O tym, czym jest molestowanie seksualne oraz jak reagować, gdy doświadczymy tego zachowania, opowiada Antonina Lewandowska, konsultantka ds. przemocy seksualnej w zespole rzeczniczki praw studenta Zarządu Samorządu Studentów UW. 

FACEBOOK


 

Przedstawiamy kolejny materiał z cyklu "Równoważni", dotyczacy dyskryminacji ze względu na orientację seksualną. Wypowiedzi udziela Magdalena Wrońska, studentka, członkini organizacji studenckiej Queer UW, która tłumaczy czym jest homofobia, bifobia oraz transfobia oraz uświadamia, że każda z tych dyskryminacji może dotyczyć także osób heteroseksualnych. 

FACEBOOK


 

Polecamy przedostatni już materiał z cyklu "Równoważni", którego tematem jest mowa nienawiści, czyli zjawisko, z którym spotykamy się na co dzień nie tylko w przestrzeni uniwersyteckiej.

Dr hab. Michał Bilewicz, prof. ucz., kierownik Centrum Badań nad Uprzedzeniami UW, opowiada o tym, dlaczego ważne jest stosowanie języka niedyskryminującego oraz gdzie znaleźć wskazówki językowe ułatwiające codzienne kontakty. 

FACEBOOK

#równoważni