Wydział Prawa i Administracji Uniwersytet Warszawski

Filmy z cyklu "Równoważni"

Polecamy kolejne materiały z cyklu "Równoważni".

Tematem pierwszego filmu jest dyskryminacja ze względu na wiek. Nasza ekspertka, dr Anna Cybulko, Ombudsman UW, tłumaczy, czym jest to zjawisko, podaje przykłady tego rodzaju dyskryminacji oraz przypomina, gdzie na UW warto szukać pomocy w takich sytuacjach.

 

Facebook


 

Drugi film fotyczy dyskryminacji ze względu na stopień sprawności. W poniższym materiale Paweł Wdówik, kierownik Biura ds.Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Warszawskiego, opowiada o nierównym traktowaniu osób z niepełnosprawnościami i o sytuacji, gdy mimo dobrej woli i chęci pomocy, nieświadomie dyskryminujemy ze wzgledu na stopień sprawności. 

Facebook


 

Tym razem tematem filmu jest dyskryminacja ze względu na płeć. Specjalistka ds. równouprawnienia na UW, dr hab. Julia Kubisa, zachęca do rozmowy na temat seksizmu. W materiale tłumaczy, czym jest seksizm, jak reagować na zachowania seksistowskie, a także dlaczego warto im przeciwdziałać.

FACEBOOK


 

Prezentujemy specjalny film z udziałem wszystkich uczestników kampanii, studentek i studentów oraz pracowników Uniwersytetów, z różnych grup potencjalnie narażonych na dyskryminację.

Uczestnicy kampanii opowiadają, czym dla nich jest dyskryminacja, jak powinno się reagować na zachowania dyskryminacyjne oraz dlaczego zdecydowali się wziąć udział w projekcie. 

FACEBOOK

#równoważni