Fundacja Pomocy Ofiarom Przestępstw ogłasza I edycję Nagrody im. Ewy Bieńkowskiej

Od 15 kwietnia 2023 r. do dnia 15 października 2023 r. można zgłaszać publikacje z zakresu ochrony praw osób pokrzywdzonych przestępstwem lub wiktymologii, a także przykłady praktycznych działań związanych z taką pomocą. Laureaci konkursu organizowanego przez Fundację Pomocy Ofiarom Przestępstw otrzymają nagrodę im. Ewy Bieńkowskiej.

Uczestnikami konkursu mogą być autorzy publikacji z zakresu ochrony praw osób pokrzywdzonych przestępstwem lub wiktymologii opublikowanych od 1 stycznia 2022 r. do 30 czerwca 2023 r. lub osoby albo organizacje, które w tym samym okresie wdrożyły działania mające na celu pomoc ofiarom przestępstw. Konkurs jest skierowany do organizacji oraz pełnoletnich osób fizycznych.

Patronka Nagrody Ewa Bieńkowska zmarła w 2018 r. Była doktorem hab. nauk prawnych, specjalistką w zakresie wiktymologii i mediacji. Przez całe życie walczyła o prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem – niezłomnie i konsekwentnie.

Prace konkursowe należy dostarczyć na adres Fundacji w terminie od dnia 15 kwietnia 2023 r. do dnia 15 października 2023 r. Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie Fundacji.