II edycja konkursu do Programu dla młodych badaczek i dydaktyczek (Działanie IV.5.2 Program IDUB)

Zaadresowanie zjawiska utraty zaangażowania kobiet w rozwój kariery naukowej w UW oraz propagowanie w UW idei konieczności wspierania rozwoju młodych talentów w obszarze nauki to cele kolejnego konkursu, który rozpoczął się w ramach Działania IV.5.2.

Badaczki zatrudnione na Uniwersytecie Warszawskim, posiadające stopień doktora będą mogły uzyskać wsparcie na szkolenia, wsparcie mentora/ki w procesie realizacji planu badawczego i budowania sieci kontaktów, coaching utrzymujący zaangażowanie w obliczu trudności towarzyszących początkom kariery naukowej oraz na doradztwo dotyczące rozwoju kariery naukowej. Pozwoli to zwalczać problem utraty zaangażowania kobiet w toku rozwoju kariery naukowej i dydaktycznej oraz przeciwdziałać zjawisku „marnowania” potencjału badaczek i dydaktyczek na poszczególnych etapach kariery naukowej.

Szczegółowe zasady naboru uczestniczek i warunków udziału w programie oraz wzory dokumentów dostępne są na stronie IDUB UW. Wnioski aplikacyjne można składać do 7 listopada 2023 r.