Złożenie kwiatów na grobie prof. Jana Wincentego Bandtkie-Stężyńskiego

Zgodnie z wieloletnią tradycją Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, w dniu 17 października 2023 r. odbyło się uroczyste złożenie kwiatów na grobie pierwszego Dziekana Wydziału, prof. Jana Wincentego Bandtkie-Stężyńskiego.

W uroczystości udział wzięli między innymi: ks. radca Piotr Gaś - Proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Św. Trójcy, prof. dr hab. Tomasz Giaro - Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, dr hab. Sławomir Żółtek, prof. ucz. - Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia UW, przedstawiciele Samorządu Studentów WPiA UW, pracownicy naukowi i administracyjni Wydziału oraz przedstawiciele Parafii Św. Trójcy.

Prof. Jan Wincenty Bandtkie-Stężyński (1783-1846) był historykiem prawa, członkiem Rady Głównej Królewskiego Uniwersytetu Warszawskiego oraz pierwszym dziekanem (1816-1831) Szkoły Prawa i Administracji. Na obu uczelniach wykładał prawo rzymskie oraz prawo polskie. W 1824 roku został kawalerem Orderu Świętego Stanisława 3. klasy. Prof. Bandtkie-Stężyński spoczywa na Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Św. Trójcy przy ul. Młynarskiej na warszawskiej Woli.